Samotność w wielkim mieście: prawdy i mity o singlach - dr Jarosław Kulbat
O czym myślą samotnicy? Czy obecnie relacje międzyludzkie zastępują niezobowiązujące znajomości? W jaki sposób nowoczesne technologie wpływają na bliskie relacje? Kiedy mówimy o zdradzie? I czy zazdrość zawsze jest destrukcyjna dla związku? Na te i inne pytania odpowiada dr Jarosław Kulbat.
Bycie singlem, czy to z wyboru, czy w następstwie zrządzenia losu, staje się coraz bardziej powszechne. W każdym z tych przypadków ludzie samotni muszą na co dzień mierzyć się z oczekiwaniami ze strony otoczenia społecznego, ale też z własnymi obawami, które osadzone są w popularnych, choć nie zawsze prawdziwych, poglądach dotyczących samotności i pozostawania singlem. W trakcie wykładu prowadzący przybliża i stara się wraz z uczestnikami zweryfikować mity dotyczące samotności – jej uwarunkowań, codziennego doświadczania czy długoterminowych konsekwencji. To wykład dla samotnych, choć nie tylko.
O prelegencie: dr Jarosław Kulbat - psycholog społeczny z wykształcenia i zamiłowania. Nauczyciel akademicki, konsultant i trener. Entuzjasta, badacz i praktyk wpływu społecznego. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia m.in. z zakresu: metod oddziaływań psychologicznych, konfliktów społecznych, psychologii popularnej, przezwyciężania oporu psychologicznego, grup społecznych.
O projekcie: Strefa Psyche SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywanie możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Chcemy ukazywać praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w sferach oczywistych dla tej dziedziny nauki (np. pomocowym, terapeutycznym), ale również w sektorze biznesowym oraz zaawansowanych, nowoczesnych technologiach. Więcej o projekcie: http://www.swps.pl/strefa-psyche